Bugun...
Bizi izleyin:Bakkal Amca ayağa kalkıyor !

Tarih: 26-12-2015 21:29:41 + -


Manavgat Bakkallar Odası tarafından düzenlenen ve Bakkal Amca’nın sorunlarının tartışıldığı toplantıda, bundan böyle sorunlar karşısında duyarsız kalınmamasına karar verildi.


Bakkal Amca ayağa kalkıyor !

Manavgat Bakkallar Odası tarafından düzenlenen ve Bakkal Amca’nın sorunlarının tartışıldığı toplantıda, bundan böyle sorunlar karşısında duyarsız kalınmamasına karar verildi.

 

Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akça, Bakkallardan karşılaştıkları sorunları anında yetkili mercilere iletmelerini, ekmeklerini göz göre göre seyyar ve kaçakçılarla paylaşmamalarını istedi.

 

Toplantıya katılan Emniyet ve Jandarma temsilcileri, başta kaçakçılık olmak üzere yasal olmayan her konuda gerekli çalışmaları yaptıklarını, bakkallarında kendilerine destek olması gerektiğini dile getirdiler.

 

Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası tarafından üyelerin sorunları ve çözümlerine yönelik geniş katılımlı eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. Manavgat Irmak Garden Restaurant'ta gerçekleştirilen toplantıya üyeler büyük ilgi gösterdi. Toplantıda üyelerin yanı sıra Manavgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yeşim Travoğlu Demirtaş, Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Tevfik Yoldan, Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Hamza Yalçın, Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Emniyet Müdür Yardımcısı Rahmi Odabaşı, İlçe Jandarma Komutanlığından J.Asb.Kd.Bçvş. Tarık Karagül, Uzman Çavuş Faruk Aktaş ve Uzman Çavuş Aşkın Aysu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda denetçileri, TPDK Yetkilisi ve Bakkallara toptan gıda maddesi pazarlayan firmaların yetkilileri katıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler odası Başkanı Abdullah Akça,:"Bu toplantıyı düzenlemekteki amacımız siz üyelerimizin yaşadığı sıkıntıları dile getirmeleri ve çözüm yolları bulmaktır. Cezaların artığı bu dönemde cezaya maruz kalmamak ve daha bilinçli esnaf olmamız için bu toplantıyı gerçekleştirdik. Bugün burada siz Bakkal esnafımızın karşılaştıkları sorunların tamamımın muhatabı olan yetkililer bulunuyor. Sizler başta kaçakçılık ve seyyar satıcılar olmak üzere karşılaştığınız sorunlarınızı bütün açıklığıyla anlatırsanız inanıyorum ki bu sorunların büyük bölümü çözüme kavuşturulacaktır. Sizlerden çekinmeden sorunlarınızı anlatmanızı istiyorum. Eğer sizler sorunlarınızı anlatmazsanız birileri sizlerin ekmeğini çalmaya devam edecektir. Sorunlarınızı anlatma yeri sokak değil bu tür toplantılardır. Ekmeğinizle oynayanları güvenlik güçlerine şikayeti kesinlikle ispiyonculuk olarak algılamayın. Herkes gibi sizlerde ekmeğinizin peşindesiniz. Sorunlarınızı anlatın ki çözüme kavuşturabilelim"dedi.

 

Akça konuşmasının devamında; üyelerin İşyeri açma ve çalışma ruhsatı, TPDK, Kaçak sigara, Hijyen, seyyar satıcı gibi sorunlarını ve bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  Toplantıda ayrıca İlçe Gıda Tarım vce Hayvancılık Müdürü Yeşim Travoğlu Demirtaş, İlçe Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Tevfik Yoldan, Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Hamza Yalçın, Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Emniyet Müdürü Rahmi Odabaşı, İlçe Jandarma Komutanlığından Baş Çavuş Tarık Karagül birer konuşma yaptılar.

 

Toplantının son bölümünde toplantıya katılan oda üyeleri karşılaştıkları sorunları gerek sözlü gerekse yazılı olarak anlatırken sorunların çözümü konusunda neler yapılabileceği üzerinde karşılıklı görüş alış-verişinde bulunuldu. 
Bu haber 9486 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • İnternet Öncesi Bilgisayar Kullanmış İnsanların Çok İyi Bildiği 15 Durum
  İnternet Öncesi Bilgisayar Kullanmış İnsanların Çok İyi Bildiği 15 Durum
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Manavgat'ta Feci Kaza; 1 Ölü, 2 Yaralı
  Manavgat'ta Feci Kaza; 1 Ölü, 2 Yaralı
 • Side’de yangın: 1 kişi ağır yaralı
  Side’de yangın: 1 kişi ağır yaralı
 • Sorgun Çamlığında Orman Yangını
  Sorgun Çamlığında Orman Yangını
 • Manavgat’ta Kaza yapan araç Duvara çarparak durabildi
  Manavgat’ta Kaza yapan araç Duvara çarparak durabildi
 • Manavgat Irmağında tekneden düşen genç boğuldu
  Manavgat Irmağında tekneden düşen genç boğuldu
 • Bucakşeyhler Yangın
  Bucakşeyhler Yangın
VİDEO GALERİ
YUKARI