Bugun...
Bizi izleyin:

Facebookta Paylaş

ORTADOĞU’DA KAN NEDEN DURMAZ?
Tarih: 09-11-2016 15:22:00 Güncelleme: 09-11-2016 15:22:00


“Uymanız için size bildirdiğim bu buyrukları eksiksiz yerine getirir, Tanrınız RAB' bi sever, yollarında yürür, O'na bağlı kalırsanız, RAB bu ulusların tümünü önünüzden kovacak. Sizden daha büyük, daha güçlü ulusların topraklarını mülk edineceksiniz. Ayak basacağınız her yer sizin olacak. Sınırlarınız çölden Lübnan'a, Fırat Irmağı'ndan Akdeniz'e kadar uzanacak. Hiç kimse size karşı koyamayacak. Tanrınız RAB, size verdiği söz uyarınca, ayak basacağınız her yere dehşetinizi, korkunuzu saçacaktır. Bakın, bugün önünüze kutsamayı ve laneti koyuyorum: Bugün size bildirdiğim Tanrınız RAB' bin buyruklarına uyarsanız kutsanacaksınız. Ama Tanrınız RAB' bin buyruklarını dinlemez, bilmediğiniz başka ilahların ardınca giderek bugün size buyurduğum yoldan saparsanız, lanete uğrayacaksınız. (Tesniye, 11:22-28)”

 

Ortadoğu kan gölü. Zalimler, çoluk çocuk demeden önüne geleni katlediyor. Emperyalist güçler yeni geliştirdiği silahları burada deniyor. Rusya sıcak denizlere inme projesini gerçekleştirmek için çalışıyor. ABD, İngiltere, Almanya görünüşte enerji yataklarını kontrollerinden kaçırmamak için tüm illegal örgütleri kurdurup devamlı destekliyor ki savaş devam etsin ve her şey onların kontrollerinde olsun.

Diğer taraftan  mezhep savaşları çıkarılabilmek için her türlü fırıldak çevriliyor. Maalesef, Şii (İran)veya Sünni (Suudi Arabistan, Katar vs) devletler de bu tuzağa bilerek veya bilmeyerek düşüyor. Halep ve Musul gibi Türkmen ve Sünni nüfusun yoğun olduğu bölgeler yerle bir ediliyor. Neticede hepsi Müslüman olan bu beldede kan ve göz yaşı hiç eksik edilmiyor.

Bunların hepsi dünyadaki süper güçleri kontrol eden Siyonizmin hedeflerini gerçekleştirmek için yapılıyor.  Hayal edilen büyük İsrail’in önündeki engellerin kaldırılması çalışmasından başka bir şey değil, gerisi hikaye. Bunu anlamak için tarihe kısaca bir göz atmak yeterlidir. Dünyanın parsellendiği anlaşmalara bakıldığı zaman bu günlerde yaşanan olayları çok daha rahat anlayabiliriz sanırım. Dünyada sermayeye, basın yayına, silaha,bir çok ülkede siyasete hükmeden Siyonizm, Muharref Tevrat’ta kendilerine vaat edildiğine inandığı alana sahip olabilmek için bu kan ve göz yaşını sürdürmektedir.

Siyonist ideolojinin Yahudi devleti için çizmiş olduğu harita çok geniş bir coğrafyayı kapsamaktadır. “Vaat edilmiş topraklar” (Arz-ı Mevud)  olarak tanımlanan bu alana sahip olmak, Siyonistler tarafından Yahudilerin doğal hakkı olarak görülür. Theodore Herzl 1897 yılında Basel'de gerçekleştirilen Siyonist Kongre'de yaptığı konuşmada Yahudi devletinin "doğal" sınırlarını "Kuzey sınırlarımız Kapadokya'daki dağlara kadar dayanır, güneyde de Süveyş kanalına" sözleri ile ifade etmiştir. İsrail Devleti'nin kurucularından Ben Gurion ise, Siyonizmin hedefi olan sınırları şöyle tanımlamıştır:

“Filistin'in bugünkü haritası İngiliz manda yönetimi tarafından çizilmiştir. Yahudi halkının, gençlerimizin ve yetişkinlerimizin yerine getirmeleri gereken bir başka harita daha var; Nil'den Fırat'a kadar.”  Siyonistler bu sınırları Tevrat'ta yer alan bir pasaja dayandırırlar.

“Uymanız için size bildirdiğim bu buyrukları eksiksiz yerine getirir, Tanrınız RAB'bi sever, yollarında yürür, O'na bağlı kalırsanız, RAB bu ulusların tümünü önünüzden kovacak. Sizden daha büyük, daha güçlü ulusların topraklarını mülk edineceksiniz. Ayak basacağınız her yer sizin olacak. Sınırlarınız çölden Lübnan'a, Fırat Irmağı'ndan Akdeniz'e kadar uzanacak. Hiç kimse size karşı koyamayacak. Tanrınız RAB, size verdiği söz uyarınca, ayak basacağınız her yere dehşetinizi, korkunuzu saçacaktır. Bakın, bugün önünüze kutsamayı ve laneti koyuyorum: Bugün size bildirdiğim Tanrınız RAB'bin buyruklarına uyarsanız kutsanacaksınız. Ama Tanrınız RAB'bin buyruklarını dinlemez, bilmediğiniz başka ilahların ardınca giderek bugün size buyurduğum yoldan saparsanız, lanete uğrayacaksınız. (Tesniye, 11:22-28)”

Siyonist ideoloji, Nil ve Fırat nehirleri arasında kalan geniş coğrafyayı İsrail devletinin hakkı olarak göstermektedir.

İsrailli akademisyen IsraelShahak bu haritanın hangi alanları kapsadığını şöyle tarif etmektedir:

“Güneyde tüm Sina Yarımadası ve buna ek olarak Kuzey Mısır'ın Kahire'ye kadar uzanan bir parçası; doğuda Ürdün'ün tamamı ve Suudi Arabistan'ın kuzey bölgesi; Kuveyt'in tümü ve Irak'ın çok büyük bir bölümü; kuzeyde Lübnan'ın ve Suriye'nin tamamı buna ek olarak Türkiye'nin Van Gölü'ne kadar uzanan büyük bir parçası ve batıda Kıbrıs.”

Bazı kimseler böylesine büyük bir hedefin bir avuç radikalin ütopyası olmaktan öteye gitmeyeceğini düşünebilir. Oysa gerçek çok farklıdır. Siyonist ideolojinin hâkim olduğu İsrail Devleti'nde bu sınırlar üzerine akademik araştırmalar yapılmakta, istihbarat servisleri bu konuda özel raporlar hazırlamakta, kitaplarda ve atlaslarda bu harita öğrencilere sunulmaktadır. Örneğin okullarda dağıtılan bir bildirgede konuyla ilgili şu ifadelere yer verilmektedir:

“Biz burada en uygun yayılma yönteminden bahsediyoruz... Politik açından (kuzeyde) ulaşmamız gereken sınır Fırat ve Dicle nehirleridir. Bu Yahudi şeriatında yazılıdır. Dolayısıyla bu konuda herhangi bir anlaşmazlık olamaz. Tartışılabilecek tek konu, bunun nasıl hayata geçirileceğidir.”

Bu hedeflerin hayal olduğuna inananlar, kurulduğu günden bu yana İsrail haritasının gelişimine bir baksınlar (internete girip “Filistin ve İsrail Haritası” yazan herkes bu haritaya ulaşabilir) bu hedeflere nasıl adım adım yaklaştıklarını göreceklerdir. Eğer Müslümanlar uyanmaz emperyalist güçlerin tuzaklarına düşmeye devam ederlerse belki de şu an ellili yaşlarda bulunan bizlerin bile görebileceği bir zamanda Siyonistler bu hedefe ulaşacaklar Allah korusun. Buna engel olmanın tek yolu da Müslümanların, “İslam’ı”“Allah’ın Rasulü’ne” tebliğ ettiği din gibi anlamaları ve ona uygun davranmalarıdır.

 

 

                                                                                                                    Seyit Mehmet ERTAŞ

                                                                                                       Manavgat Final Anadolu Lisesi Müdürü

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • İnternet Öncesi Bilgisayar Kullanmış İnsanların Çok İyi Bildiği 15 Durum
  İnternet Öncesi Bilgisayar Kullanmış İnsanların Çok İyi Bildiği 15 Durum
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Manavgat'ta Feci Kaza; 1 Ölü, 2 Yaralı
  Manavgat'ta Feci Kaza; 1 Ölü, 2 Yaralı
 • Side’de yangın: 1 kişi ağır yaralı
  Side’de yangın: 1 kişi ağır yaralı
 • Sorgun Çamlığında Orman Yangını
  Sorgun Çamlığında Orman Yangını
 • Manavgat’ta Kaza yapan araç Duvara çarparak durabildi
  Manavgat’ta Kaza yapan araç Duvara çarparak durabildi
 • Manavgat Irmağında tekneden düşen genç boğuldu
  Manavgat Irmağında tekneden düşen genç boğuldu
 • Bucakşeyhler Yangın
  Bucakşeyhler Yangın
VİDEO GALERİ
YUKARI