Bugun...
Bizi izleyin:


İsa ALTUN Narkotik Uzmanı


Facebookta Paylaş

SİNSİ PROJE; BONZAİ
Tarih: 30-08-2016 12:18:00 Güncelleme: 30-08-2016 13:18:00


Dünya savaşları da boyut değiştirmiştir. Dünya üzerindeki küresel güçler artık silahla, topla, tüfekle bir ülkeye saldırmaktan çok, hedef ülke üzerine kaos senaryoları ve diğer projeler üreterek, karışıklık ve kaos çıkarılıyor.

   Bugünkü yazımda ülkemiz gençliği üzerinde sinsice ve alçakça projeler üreten küresel  güçlerin ne planlar tezgahladıklarını kaleme almak istiyorum.     Mesleğim gereği uzun yıllar, gerek operasyonel anlamda, gerekse eğitim alanında 'madde bağımlılığı' suistimali ile ilgili mücadelede büyük bir onurla görev aldım. Aileleri bilgilendirmek adına farklı 5 eser kaleme aldım.

  Uyuşturucu maddelerin tarihçesine bakıldığı vakit bu illetin tamamen bir 'proje' olduğu anlaşılır.  

   Örneğin, esrar bitkisine neden 'Hint Keneviri' denildiğini biliriz. İngilizlerin sömürge bölgesi Hint halkına yüzyıllarca hükmetmesi ve milyonlarca kenevir tohumlarını bu bölgede ücretsiz verip, halkı uyuşturması da bir projeydi. Diğer uyuşturucu maddeleri ve tarihsel projelerinden bahsetmeyeceğim. Zaten, tarihte ilk devlet içinde devlet kurmak isteyen paralel yapılanmayı anlatan 'Haşhaşileri de içine alan gelişmeleri Kitaplarımda yazmıştım.

   Bugünkü yazımda bir başka proje olan 'Bonzai' illetinin Türkiye üzerine oynanan oyunun bir parçası olduğunu, çocukları ve gençleri hedef alan Proje olduğunu tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.

   Peki, neden Türkiye? Türkiye, nüfus olarak genç bir ülkedir. Doğurgan nüfusu ile gerek bölgesinde, gerekse dünyada parmakla gösterilen bir devlettir. Son yıllarda her alanda gösterdiği değişim ve dönüşüm politikaları ile küresel güçlerin hedefine gelen Türkiye'yi durdurmak için geliştirilen Projelerden birisi olan 'Bonzai'  ülkemize ilk defa 2007 yılında sokuldu.

   Avrupa Birliği ve Uzakdoğu'dan gelen bu illet '  banyo tuzu, bitkisel gübre, koku giderici, tütsü, havuz temizleyici' gibi adlar altında ithal edildi. Ancak yapımında kullanılan kimyasallar yasa kapsamında yasaklanınca paketlerinde bir değişiklik yapıldı. Şimdi üzerlerinde 'Sadece araştırma içindir', 'İnsan sağlığına zararlıdır' ya da 'Firma tüketilmesinden sorumlu değildir' diye yazıyor.   Paketlerinin üzerinde içeriğine ilişkin bilgi yok ya da yazanlar da yanlış.  Yurtdışındaki internet sitelerinden gelen siparişler kolayca kullanıcıya ulaşıyor. Kullanımın bu kadar artmasının nedeni kolay ulaşılabilir olması, kokusuz olması ve ön tarama testlerinden bulunamaması. Ancak çok sinsi bir katil. Bir kez bile kullanırsa bağımlı kılıyor.

   Kullanan kişilerde ölüm tribi, duygu durum bozukluğu ve kişilik bozuklukları görülüyor. Türkiye üzerine kurgulanan bu sinsi ve alçak Projeyi kamuoyuna anlatmak için ' Bonzai' isimli bir eseri kaleme almıştım. Polis Memuru olarak görev yaptığım dönemlerde 'Bonzai' illeti ilgili kamuoyunu aydınlatma adına, kitaplarımda yazdığım bilimsel gerçeklerden dolayı sayısız soruşturma geçirdim. Nedense birileri ( yerli işbirlikçiler) sözünü ettiğim Projenin açığa çıkmasından oldukça rahatsız oldular. Birileri istiyordu ki, uyuşturucu illeti yüzünden ve yaşanan facialardan dolayı hükümet zorda kalsın. Oysa hükümet uyuşturucuyla mücadele ve tedbirleri konusunda önemli adımlar atılmıştı. Uyuşturucu madde ticareti konusunda ağır cezalar ve yaptırımlar getirildi. Emniyet Genel Müdürlüğünce illerde Narkotimler faaliyete geçirildi.

   Okul önlerinde Narkotimler görev aldı. Ailelere seminerler ve sunumlar gerçekleştirildi. Bu alanda büyük başarılar sağlandı. Hepimiz biliyoruz ki, madde bağımlılığı ile ilgili olası tehlikeler ve riskler, sadece bireyi değil, bireyin temas halinde bulunduğu çevresini de etkilemektedir. Bu nedenle uyuşturucuyla mücadele politikalarının geliştirilmesi ve uygulamasında polisiye tedbirlerin yanı sıra okul, aile, sokak ve toplumun her düzeyinde alınacak tedbirler büyük önem taşımaktadır.

Ülkemizde de son yıllarda uyuşturucu maddelerle mücadele çalışmaları oldukça başarılı ve etkin bir şekilde yürütülmektedir.

  Sağlık Bakanlığı koordinatörlüğünde, konuyla ilgili 8 Bakanlık (Aile ve Sosyal Politikalar, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gençlik ve Spor, İç işleri, Milli Eğitim, Gümrük ve Ticaret ve Sağlık Bakanlığı) ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nun ortak çalışmasıyla "Uyuşturucu ile Mücadelede Acil Eylem Planı" hazırlanmıştı. Gerçekleştirilen projelerle toplumsal duyarlılık ve bilinçlendirme sağlandı.

  Uyuşturucu suistimali ve kaçakçılığı, sınırlarını aşan, bölgesel ve uluslararası düzeyde bir suç türü halindedir.  Bağımlı sayısında dünya çapında artış olması, uyuşturucu kaçakçılığındaki yüksek kâr payı, terörist örgütlerin bu kardan artan ölçüde pay alma arayışına yönelmeleri ve teknolojik gelişmeler, uyuşturucu üretimi ve kaçakçılığını hızlandırmış ve sorunu küresel düzeyde kapsamlı mücadeleyi gerektiren, başlıca bir sınama haline getirmiştir.

   Ülkemiz üzerine oynanan oyunlarda etkin görev alan yerli işbirlikçiler her yolu denemekteler. Bu yol yöntemlerin içinde uyuşturucu olabileceği gibi, anarşi, terör ve diğer olumsuzluklar da sahaya sürülmektedir. Devleti, hükümeti ve toplumu kaosa sürüklemek isteyen tüm unsurlar uyuşturucu kartını kullanacaklardır. Çünkü sattıkları zehirlerin rantıyla silah ve patlayıcı temin edip Polisimizi veyahut askerimizi yok etmeye çalışmaları bu yüzdendir.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • İnternet Öncesi Bilgisayar Kullanmış İnsanların Çok İyi Bildiği 15 Durum
  İnternet Öncesi Bilgisayar Kullanmış İnsanların Çok İyi Bildiği 15 Durum
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Manavgat'ta Feci Kaza; 1 Ölü, 2 Yaralı
  Manavgat'ta Feci Kaza; 1 Ölü, 2 Yaralı
 • Side’de yangın: 1 kişi ağır yaralı
  Side’de yangın: 1 kişi ağır yaralı
 • Sorgun Çamlığında Orman Yangını
  Sorgun Çamlığında Orman Yangını
 • Manavgat’ta Kaza yapan araç Duvara çarparak durabildi
  Manavgat’ta Kaza yapan araç Duvara çarparak durabildi
 • Manavgat Irmağında tekneden düşen genç boğuldu
  Manavgat Irmağında tekneden düşen genç boğuldu
 • Bucakşeyhler Yangın
  Bucakşeyhler Yangın
VİDEO GALERİ
YUKARI